Школа английского языка в Южном Бутово

8 (495) 714-47-63

Наши преподаватели

Dominic Kudjoe

I am a native English speaker with more than 4 years of teaching experience and I have the requisite to perform well in the teaching field. Personally, I experienced many great moments while teaching different category of ages. These were days when I ended so happy and enthusiastic that I knew I had selected the right profession

Алина Казменко

Новосибирский Государственный педагогический Университет, факультет иностранных языковсертификат CELTA, CAE, TKTmodules 1-3, moduleYLE

Для меня учитель- человек, влюблённый в свой предмет, способный увлечь, сделать сложное -простым, а запутанное – понятным. Всегда безумно радуюсь прогрессу и горжусь успехам своих студентов.

Oleg Ginzburg

I am a native English speaker with more than five years of teaching experience.I believe in a strong communication between a teacher and his students and encourage the children to express their ideas verbally and through writing.

Елена Игнатова

English is not only the subject I teach, it is my passion, my magic wand to an unknown world. As a teacher, I focus on building relationships with each student and fostering their sense of self through their use of English. We do this by incorporating their knowledge into authentic experience – such as project works, presentations, problem solving, crafts and games.

Юлия Байбакова

Для меня важно, чтобы на моих уроках дети не только учились, но и получали удовольствие от процесса. Я с легкостью нахожу общий язык с детьми и мне нравится наблюдать за их прогрессом и развитием. Знание английского языка помогает расширять кругозор и развиваться, и я рада в этом помочь!

Natalia Vaskova

I am not a teacher, but an awakener. I graduated from the Moscow State Linguistic University and have a qualification of the English teacher.

Оксана Силантьева

Я начала преподавать английский язык еще в институте. Я люблю свою работу и своих учеников, особенно самых маленьких. На уроках мы играем, рисуем, делаем поделки. Мы изучаем язык в понятной для детей форме – через игру. Мы учимся играя!

Елена Мурзина

Я считаю свою профессию призванием и вдохновением ! Более 15 лет языковой практики в преподавании детям, подросткам и взрослым сделали меня настоящим асом, я с удовольствием поделюсь своими знаниями с Вами!

Dominic Kudjoe

Алина Казменко