Школа английского языка в Южном Бутово

Запишитесь на
БЕСПЛАТНЫЙ урок

Oleg Ginzburg
I am a native English speaker with more than five years of teaching experience.I believe in a strong communication between a teacher and his students and encourage the children to express their ideas verbally and through writing.
Елена Игнатова
English is not only the subject I teach, it is my passion, my magic wand to an unknown world. As a teacher, I focus on building relationships with each student and fostering their sense of self through their use of English. We do this by incorporating their knowledge into authentic experience – such as project works, presentations, problem solving, crafts and games.
Юлия Байбакова
Для меня важно, чтобы на моих уроках дети не только учились, но и получали удовольствие от процесса. Я с легкостью нахожу общий язык с детьми и мне нравится наблюдать за их прогрессом и развитием. Знание английского языка помогает расширять кругозор и развиваться, и я рада в этом помочь!
Оксана Силантьева
Я начала преподавать английский язык еще в институте. Я люблю свою работу и своих учеников, особенно самых маленьких. На уроках мы играем, рисуем, делаем поделки. Мы изучаем язык в понятной для детей форме – через игру. Мы учимся играя!